محصولات

کتاب «بنویس تا زنده بمانی»

کاربردهای نوشتن در زندگی روزانه

تعداد
نوع
50,000 تومان
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.
  • {{value}}
مقایسه
کمی صبر کنید...

کتاب بنویس تا زنده بمانی درباره‌ی چیست؟

کتاب من درباره‌ی کاربردهای نوشتن در زندگی روزانه است. خیلی از ما فکر می‌‌کنیم نوشتن فقط مخصوص نویسندگان، ادیبان و شاعران است و فقط قشر خاصی از این موهبت الهی برخوردارند و بقیه‌ی افراد نباید به قلمرو نوشتن نزدیک شوند. اما من در این کتاب به شما نشان خواهم داد که هر فردی که نوشتن را آموخته می‌تواند از نوشتن برای حل مشکلات زندگی خود استفاده کند. «نوشتن» فرم کتابت حرف‌زدن است. پس به قول ژول سالزمن «اگر می‌تونید حرف بزنید، پس حتمن می‌توانید بنویسید.»

نوشتن فقط برای تولید آثار ادبی نیست. شما می‌توانید از نوشتن برای کنارآمدن با خاطرات تلخ گذشته، خودشناسی، یافتن راه حل‌های خلاقانه برای مشکلات روزانه، بهتر کردن روابط، تخلیه‌ی خشم و احساسات منفی، و حتا افزایش درآمد استفاده کنید. من در این کتاب با ساده‌ترین روش‌ها به شما خواهم آموخت که چطور نوشتن را وارد زندگی خود کنید و از آن برای خلاقانه زیستن استفاده کنید.

نوشتن دوستی است که همواره در کنار شماست. به شما مشاوره می‌دهد و در همه‌ی امور راهنمای شماست. بدون اینکه خودتان را بشناسید نمی‌توانید زندگی خوبی داشته باشید. با نوشتن به عمیق‌ترین لایه‌های وجودتان دسترسی پیدا می‌کنید. بخشی از افکار و احساسات ما تا نوشته نشوند، به وجودشان پی نمی‌بریم. نوشتن از بهترین راه‌ها برای خودشناسی است. وقتی شما خودتان را بهتر بشناسید، در مواجهه با مشکلات هم بهتر و خلاقانه‌تر عمل می‌کنید. نوشتن به افکار شما نظم می‌بخشد و باعث می‌شود بهتر فکر کنید. درواقع نوشتن، اندیشیدن روی کاغذ است و اندیشه‌ای که نوشته شود شما را به سمت عمل‌گرایی سوق می‌دهد. من در این کتاب به شما نشان خواهم داد چطور با «نوشتن» یک رابطه‌ی عمیق و دوستانه ایجاد کنید و حضور آن را همچون دوستی خردمند و دلسوز، در تک‌تک لحظات زندگی خود احساس کنید.


مخاطبان کتاب چه کسانی هستند؟

مخاطبان این کتاب افرادی هستند که به دنبال مشاور دلسوز و خردمندی هستند که همیشه همراهشان باشد و آن‌ها را راهنمایی کند. برای خیلی از ما این شرایط فراهم نیست که برای مشکلات زندگی‌مان به مشاور مراجعه کنیم ومشاوران همیشه هم دردسترس نیستند. اما نوشتن مشاوری است که در هر لحظه که اراده کنید در کنار شماست و راهنمایی‌تان می‌کند. مخاطبان این کتاب کسانی هستند که حادثه‌ی تلخی در زندگی‌شان اتفاق افتاده و زندگی‌شان را از روال عادی خارج کرده است. حوادثی مثل ازدست‌دادن عزیزان، جدایی، بیماری و.... این وقایع می‌تواند زندگی ما را دچار اختلال کند. ما باید دنبال راهی باشیم که با این رخدادها کنار بیاییم، از آن‌ها درس بگیریم و به روال عادی زندگی خود بر گردیم. نوشتن در مورد حوادث تلخ به شما این امکان را می‌دهد که بر احساسات خود مسلط شوید و کنترل اوضاع را به‌دست بگیرید.

مخاطبان بعدی این کتاب افرادی هستند که خودشناسی برای‌شان مهم است. دوست دارند خودشان را بشناسند تا زندگی بهتر و با معناتری را تجربه کنند. با نوشتن شما با بخش‌هایی از شخصیت‌تان روبه‌رو می‌شوید که قبلن از وجودشان بی‌خبر بودید. به ضعف‌ها و توانایی‌های‌تان پی‌می‌برید. سعی می‌کنید روی نقاط ضعف‌تان کار کنید تا کم‌رنگ‌تر شوند و نقاط قوت‌تان را برجسته‌تر می‌کنید. دسته‌ی بعدی مخاطبان افرادی هستند که دچار نشخوار ذهنی‌اند. هر روز با استرس، نگرانی و افکار ناخوشایند بیدار می‌شوند و در طول روز این نشخوارهای ذهنی به آن‌ها اجازه نمی‌دهد ذهن باز و روشنی داشته باشند و روی کارشان تمرکز کنند. این افراد به دنبال راهی برای تخلیه‌ی ذهن خود هستند. نوشتن در ابتدای روز باعث می‌شود شما ذهن‌تان را از نگرانی‌ها و احساسات منفی خالی کنید و با ذهنی باز بتوانید روی کار و زندگی‌تان متمرکز شوید.

دسته‌ی بعدی مخاطبان کسانی هستند که به نوشتن علاقه‌مندند اما از نوشتن می‌ترسند یا نمی‌دانند نوشتن را از کجا شروع کنند. تمرین‌های ساده‌ای که در این کتاب ارائه می‌شود به شما کمک خواهد کرد ترس‌تان از کاغذ سفید بریزد و با نوشتن آشتی کنید. گروه آخر مخاطبان هم نویسندگان جوانی هستند که به‌تازگی نویسندگی را شروع کرده‌اند. اگر می‌خواهید واقعن نویسنده شوید باید نوشتن را به عادت روزانه‌ی خود تبدیل کنید. من در این کتاب به شما خواهم گفت که چطور این کار را انجام دهید و از انجام آن لذت ببرید.


هدف اصلی کتاب چیست؟

هدف اصلی کتاب این است که شما را با نوشتن آشتی دهد و نوشتن را به جزئی از زندگی‌تان تبدیل کند. این کتاب به شما نشان خواهد داد که چطور از نوشتن به‌عنوان ابزاری جهت شناخت خود و مشکلات‌تان استفاده کنید. هدف کتاب این است که شما را از کلیشه‌ی انشاهای دوران مدرسه جدا کند، شما را از سطح دلنوشته‌های بی‌فایده بالاتر ببرد، و دریچه‌ای به روی شما باز کند تا با دنیای گسترده‌ی نوشتن آشنا شوید.

هدف من در این کتاب این است که به شما نشان دهم نوشتن فقط مختص نویسندگان و شاعران نیست. شما می‌توانید نوشتن را در جای‌جای زندگی خود به‌ کار ببرید و از آن جهت رشد خود و رویارویی با مسائل زندگی‌تان استفاده کنید. وقتی شما ذهنی خالی از اظطراب و نگرانی داشته باشید، جا برای خلاقیت در زندگی‌تان باز می‌شود و این خلاقیت باعث توسعه‌ی کسب و کارتان خواهد شد. با نوشتن می‌توانید ذهن خود را از افکار بیهوده، استرس‌ها، خاطرات تلخ و نشخوارهای ذهنی پاک کنید و برای بروز خلاقیت فضای لازم را ایجاد کنید. نوشتن موجب می‌شود ایده‌های جدیدی را کشف گنید و از این ایده‌ها برای بهبود زندگی و کار خود استفاده کنید.

شما با نوشتن کم‌کم خودتان را بهتر می‌شناسید و به لایه‌های درونی شخصیت خود می‌رسید. وقتی به شناخت کامل‌تری از خود برسید، اهداف شفاف‌تری هم پیدا می‌کنید و راه رسیدن به این هدف‌ها هم وضوح بیشتری می‌یابد. نوشتن شما را از غرق‌شدن در گرداب روزمرگی می‌رهاند و به شما کمک می‌کند تا برای زندگی‌تان معنای جدید و مفهوم عمیق‌تری پیدا کنید.


وجه تمایز این کتاب چیست؟

معمولن کتاب‌های آموزشی به‌خصوص در ایران، لحن خشک و آکادمیکی دارند ، ارتباط برقرارکردن با آن‌ها سخت است و مخاطب را خسته می‌کنند. من در این کتاب سعی کردم از اصطلاحات پیچیده و ناآشنا دوری کنم و مطالب را با لحن ساده و روان بیان کنم. نثر این کتاب، ساده و صمیمی است. من شما مخاطب عزیز را دوست خود می‌دانم و تمام تلاشم این بوده با همان لحنی که با دوست صمیمی‌ام صحبت می‌کنم، مطالب را به شما منتقل کنم، تا راحت بتوانید این کتاب را بخوانید و خواندن آن برای‌تان خسته‌کننده نباشد.

مزیت دیگر این کتاب، بیان قصه‌ی آدم‌هایی است که از نوشتن در زندگی روزانه‌ی خود استفاده کرده‌اند. ما آدم‌ها همیشه قصه‌ها را دوست داریم و بهتر با آن‌ها ارتباط برقرار می‌کنیم. وجود قصه در این کتاب، آن را از خشکی و یکنواختی درمی‌آورد و متن را جذاب‌تر می‌کند. وقتی شما داستان آدم‌هایی را می‌خوانید که از نوشتن نتیجه گرفته‌اند، بیشتر ترغیب می‌شوید تا نوشتن را امتحان کنید. آن‌ها هم آدم‌هایی مثل شما هستند با افکار‌ احساسات و تجربه‌های مشابه. اگر آن‌ها توانسته‌اند از نوشتن نتیجه بگیرند پس شما هم حتمن می‌توانید.

خیلی از ما به‌قدری سرمان شلوغ است که وقت زیادی برای مطالعه نداریم. و خیلی از ما هم حوصله‌ی خواندن مطالب طولانی را نداریم. نقطه‌ی قوت دیگر این کتاب، کوتاه‌بودن فصل‌های آن است. من تا حد امکان موضوعات را به‌صورت مختصر و موجز بیان کرده‌ام تا شما در کوتاه‌ترین زمان ممکن آن را بخوانید. آخرین مزیت این کتاب این است که فصل‌های آن، مجزا از فصل قبل و فصل بعد از خود هستند. شما با توجه به نیازتان می‌توانید از هرکجای کتاب که دوست داشتید، شروع به مطالعه کنید بدون اینکه نگران گسسته‌شدن ارتباط بین مطالب باشید.


کتاب شامل چه بخش‌هایی است؟

این کتاب در نه فصل ارائه شده است. فصل اول کتاب به رویارویی با خاطرات تلخ اختصاص دارد. حوادث تلخ بالقوه استرس‌زا هستند و می‌توانند تمام جنبه‌های زندگی ما را تحت تاثیر قرار دهند. لازم است بدانیم که چگونه یک حادثه‌ی تلخ را مدیدیت کنیم تا کمترین آسیب را ببینیم و سریع‌تر به روال عادی زندگی خود برگردیم. در فصل اول شما می‌آموزید چگونه از خاطرات تلخ بنویسید تا راحت‌تر با آن‌ها کنار بیایید و از شر احساسات منفی و ناخوشایند خود رها شوید.

فصل دوم به  فهرست‌نویسی اختصاص دارد. نوشتن یکی از راه‌های خوب برای خودشناسی است. و فهرست‌نویسی یکی از روش‌هایی است که به شما در شناخت خودتان بسیار کمک می‌کند. اگر ما خودمان را نشناسیم، در انتخاب‌های‌مان اشتباه می‌کنیم و این اشتباهات بهای سنگینی خواهد داشت. نوشتن کمک می‌کند تا با عمیق‌ترین وجوه شخصیت خود آشنا شویم و درنتیجه انتخاب‌های بهتری داشته باشیم.

فصل سوم درباره‌ی شروع نوشتن است. در این فصل توضیح داده‌ام که آیا همه می‌توانند بنویسند و آیا برای نوشتن استعداد لازم است. تمرین‌هایی در این فصل ارائه شده برای افرادی که تازه می‌خواهند شروع به نوشتن کنند اما نمی‌دانند از چه بنویسند.

فصل چهارم، روزانه‌نویسی نام دارد. در این فصل به مبحث صفحات صبحگاهی و یادداشت‌های روزانه اشاره کردم. اگر شما فردی هستید که نگرانی، استرس و نشخوار ذهنی دارید و به محض بیدارشدن با افکار و احساسات ناخوشایند دست‌وپنجه نرم می‌کنید، خواندن این فصل و نوشتن صفحات صبحگاهی برای‌تان بسیارمفید خواهد بود. نوشتن یادداشت‌های روزانه از روش‌های خودشناسی است و به شما کمک می‌کند اهداف و اولویت‌های خود را مشخص کنید و با خلق ایده‌های تازه در مسیر رسیدن به هدف‌های‌تان گام بردارید.

فصل پنجم به نامه‌ها اختصاص دارد. شاید تصور می‌کنید عمر نامه‌نگاری به پایان رسیده و دیگر کسی نامه نمی‌نویسد. اما نامه‌ها کاربردهای گوناگونی دارند که در این فصل می‌توانید با آن‌ها آشنا شوید. نامه‌نویسی یکی از جذاب‌ترین قالب‌های نوشتن است که مطمئنن از انجام آن لذت خواهید برد.‌

در فصل ششم درباره‌ی وبلاگ‌نویسی صحبت می‌کنیم. اینکه اصلن وبلاگ چیست. آیا وبلاگ همان چیزی است که سامانه‌هایی مثل بلاگفا ارائه می‌کنند؟ فرق وبلاگ و وبسایت چیست؟ و وبلاگ‌نویسی چطور به رشد و توسعه‌ی فردی کمک می‌کند و حتا باعث افزایش درآمد می‌شود.

در فصل هفتم از تمرین‌های کوچک اما کاربردی برای شما صحبت می‌کنم. انجام این تمرین‌ها تنها به چند دقیقه زمان نیاز دارد اما می‌تواند در بهبود زندگی شما بسیار تاثیرگذار باشد.

فصل هشتم را «مثلث شفابخش نوشتن» نامیده‌ام. در این فصل از سه تمرین مهم برای شما می‌گویم که به شما کمک می‌کنند ذهن‌تان را از افکار و احساسات ناخوشایند خالی کنید و به سوی آرامش ذهنی گام بردارید.

فصل نهم هم به جمع‌بندی مطالب اختصاص دارد.

دانلود بخشی از کتاب

چگونه از کتاب استفاده کنیم؟

برای اینکه بهتر بتوانید از مطالب کتاب استفاده کنید، پیشنهاد من به شما این است که ابتدا یک بار کتاب را از اول تا آخر مثل یک داستان بخوانید تا آشنایی اولیه اتفاق بیفتد. کتاب حجم زیادی ندارد و شما در مدت زمان کوتاهی می‌توانید آن را مطالعه کنید تا یک دورنمای کلی از کتاب پیدا کنید. بعد از آن فصل به فصل و با دقت کتاب را مطالعه کنید. یک دفترچه یادداشت کنار دست خود داشته باشید تا نکات مهم را بنویسید و تمرین‌ها را در آن انجام دهید.

البته شما می‌تونید فقط فصل‌هایی را که مورد نیازتان است بخوانید چون هر فصل کتاب به‌صورت مجزا هم کامل است و ارتباطی با فصل‌های قبلو بعد از خود ندارد. اما باز هم توصیه‌ی من این است که تمام فصل‌ها را بخوانید تا یک دید کلی نسبت به نوشتن در شما  ایجاد شود.

نگران انجام تمرین‌ها هم نباشید. تمرین‌ها بسیار ساده هستند و شما به‌راحتی از پس انجام‌شان برمی‌آیید. کافی است یک دفتر و قلم به همراه داشته باشید تا تمرین‌ها را بنویسید یا یک فایل ورد را در کامپیوتر خود به این کار اختصاص دهید. هر دو روش خوب و مفید هستند و شما می‌توانید هر روشی را که با آن راحت‌تر هستید انتخاب کنید. گرچه توصیه‌ی کلی این است که نوشتن درباره‌ی خاطرات تلخ و نوشتن صفحات صبحگاهی بهتر است با قلم و کاغذ انجام شود.

مدیر هنری

مدیر هنری کتاب آقای «مرتضی عباسی» هستند که به‌زیبایی طراحی جلد و صفحه‌آرایی کتاب را انجام دادند. صمیمانه از ایشان سپاس‌گزارم.

قیمت کتاب

قیمت نسخه‌ی چاپی کتاب ۱۵۰,۰۰۰ تومان است. برای تهیه‌ی نسخه‌ی چاپی کتاب به آیدی telegram.me/afarinandegan در تلگرام پیام دهید. قیمت نسخه‌ی الکترونیکی کتاب ۵۰,۰۰۰ تومان است.

روش تهیه‌ی نسخه‌ی الکترونیکی

برای خرید نسخه‌ی الکترونیکی کتاب، محصول را به سبد خرید خود اضافه کنید. مشخصات خود را وارد کنید. پرداخت شما از طریق سامانه‌ی امن زرین‌پال انجام می‌شود. بعد از پرداخت هزینه روی گزینه‌ی دانلود کلیک کنید.


دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...

ارتباط با من

می توانید با من از طریق ایمیل یا دایرکت اینستاگرام در ارتباط باشید.

mitra.jajarmi@yahoo.com