نام کتاب: سایه‌نویس

تاریخ چاپ: 1401

تعداد صفحات: 330

نویسنده: الساندرا تور

«الساندرا تور » یک رمان‌نویس آمریکایی است که بیشتر با رمان‌های عاشقانه‌ی معاصر شناخته می‌شود. تور نویسنده‌ی نیویورک تایمز، وال استریت ژورنال رمان‌نویس پرفروش بین‌المللی آمازون است. الساندرا وبلاگ‌نویس اتاق خواب برای کاسموپلیتان است. همچنین او ستون‌نویسی برای هافینگتون پست و آر.تی بوک ریویوز بوده است.


مترجم: فروغ مهرزاد

کیفیت ترجمه: کتاب بسیار روان ترجمه شده است. اشکالات نگارشی و ویرایشی در آن وجود ندارد.

درباره‌ی کتاب: «هلنا راس» نویسنده‌ی رمان‌های معروف عاشقانه به بیماری لاعلاجی مبتلا می‌شود. او فقط سه ماه زمان دارد و تصمیم می‌گیرد طی این مدت داستان زندگی خودش را بنویسد و پرده از رازی بزرگ بردارد. اما بیماری او را ضغیف کرده و بعید به نظر می‌رسد طی این مدت بتواند کتاب را تمام کند. پس تصمیم می‌گیرد از یک «سایه‌نویس» کمک بگیرد.


برای این کار به سراغ یک نویسنده‌ی داستان‌های اروتیک و مبتذل می‌رود. این نویسنده سال‌هاست که به هلنا ایمیل‌های ناخوشایند می‌زند و کار او را زیر سؤال می‌برد. اما هلنا باور دارد که توان نویسنده بالاست و می‌تواند خیلی بهتر از چیزی که نشان می‌دهد بنویسد. از کارکزارش می‌خواهد با او تماس بگیرد. با ورود نویسنده به خانه‌ی هلنا همه‌چیز تغییر می‌کند و رازهای زیادی پشت‌سر‌هم فاش می‌شوند. سایه‌نویس داستان تلخ و تأثیرگذاری است. از همان ابتدا می‌فهمیم که نویسنده در حال مرگ است و می‌کوشد تا از طریق نوشتن زندگی‌نامه‌اش از رنج رازهای پنهان در دلش بکاهد.


نکاتی که از کتاب آموختم

داستان به ما نشان می‌دهد که برقراری تعادل بین زندگی شخصی و زندگی کاری یک نویسنده چقدر می‌تواند دشوار باشد؛ مخصوصاً اگر اطرافیان درکی از نویسندگی نداشته باشند و به جای کمک کردن، تلاش کنند فرد را والدی نالایق جلوه دهند.


باید مراقب بازخوردهایی که به نوشته‌های دیگران می‌دهیم باشیم. گاهی یک بازخورد منفی نسنجیده می‌تواند مسیر زندگی نویسنده را تغییر دهد یا به‌کلی او را از نوشتن بازدارد. گوشزد کردن نقاط ضعف نوشته بد نیست، اما در عین حال باید توانایی‌های نویسنده را هم تحسین کنیم.


باید توجه کنیم ظاهر آدم‌ها و آنچه در فضای مجازی از آن‌ها می‌بینیم ممکن است هیچ شباهتی با خود واقعی آن‌ها نداشته باشد و برای شناخت افراد، نباید تنها به آن متکی بود. گاهی زیر یک پوسته‌ی فریبنده و جذاب هیولایی با رازهای کثیف پنهان است و گاهی هم پشت ظاهری سرد و بی‌تفاوت، قلبی مهربان و عاشق می‌تپد.


خواندن این کتاب را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنم؟

افرادی که به داستان‌های رازآلود و معمایی علاقه‌مندند.

نویسندگانی که به مطالعه‌ی داستان‌هایی که شخصیت اصلی‌شان نویسنده است، تمایل دارند.

نویسندگانی که می‌خواهند با «سایه‌نویسی» بیشتر آشنا شوند.


ناشر: انتشارات دیدآور

قیمت نسخه‌ی چاپی: 160 هزار تومان

قیمت نسخه‌ی الکترونیکی: 90 هزار تومان


روش تهیه‌ی کتاب

خرید نسخه‌ی چاپی از سایت ایران کتاب

خرید نسخه‌ی الکترونیکی از اپلیکیشن طاقچه