در دنیایی زندگی می کنیم که همه چیز به سمت الکترونیکی شدن می رود، و کتاب ها هم از این قاعده مستثنی نیستند. کتاب الکترونیکی یا E Book از پدیده هایی است که طرفداران زیادی دارد. در این پست بهترین اپلیکیشن های خواندن کتاب الکترونیکی را به شما معرفی می کنم.


۱. طاقچه


طاقچه یکی از اولین اپلیکیشن های کتابخوان است که قابلیت های زیادی دارد. در طاقچه ۷۵۰۰ کتاب صوتی و متنی وجود دارد. دسترسی به تعدادی از این کتاب ها رایگان است.


یکی از مهم ترین ویژگی های طاقچه، داشتن کتابخانه مجازی به نام " طاقچه بی نهایت " است. شما با پرداخت مبلغ اندکی به صورت ماهیانه یا سالیانه می توانید به بیش از ۲۰۰۰ جلد کتاب به صورت رایگان دسترسی داشته باشید، مثل این است که در یک کتابخانه عضو شده و با پرداخت حق عضویت از کتاب های موجود استفاده می کنید.


در این اپ می توانید قبل از خرید کتاب چند صفحه از آن را به عنوان نمونه بخوانید که در تصمیم گیری برای خرید به شما کمک می کند. همچنین می توانید کامنت های افرادی که کتاب را مطالعه کرده اند، بخوانید و خودتان هم کامنت بنویسید. خواندن نظر بقیه افراد هم می تواند برای خرید کتاب کمک کننده باشد.


در این اپ می توانید فونت و اندازه متن و حالت شب و روز را تغییر دهید. امکان هایلایت و نشانه گذاری هم در طاقچه وجود دارد.
یکی از ویژگی های خوب طاقچه این است که تا هر جایی از کتاب را که بخوانید، به صورت خودکار ذخیره می‌شود و هر بار که وارد برنامه شوید، از ادامه متن قبلی نمایش می‌دهد.
این اپ در سه نسخه اندروید، ios و تحت وب ارائه می شود.


■ یکی از امکانات جالب طاقچه گردونه طاقچه است که در مناسبت های خاص، فعال می شود و شما با چرخاندن این گردونه می توانید برنده تخفیف شوید. از امکانات جدید طاقچه کد تخفیفی است به اسم کد سر زده که بعضی اوقات هنگام‌ ورود به اپ برای شما فعال می شود.


۲. فیدیبواین اپلیکیشن در سال ۱۳۹۲ فعالیت خود را آغاز کرد. در این اپ دسترسی به بیش از ۵۰ هزار کتاب و مجله رایگان و پولی مهیاست. در فیدیبو هم امکان نشانه گذاری،تغییر رنگ صفحه، تغییر اندازه و نوع فونت و تم تیره برای مطالعه در شب وجود دارد.
در فیدیبو کتاب های صوتی بسیاری هم با صدای بازیگران و افراد مشهور وجود دارد.


در چند ماه اخیر، فیدیبو نیز مانند طاقچه یک کتابخانه همگانی مجازی  به نام " فیدی پلاس " ایجاد کرده که با پرداخت حق عضویت می توانید به بسیاری از کتاب ها دسترسی رایگان داشته باشید.


کتاب‌ها دارای یک نسخه نمونه چند صفحه‌ای و یک نسخه کامل هستند، که نسخه نمونه را می توانید رایگان بخوانید.


فیدیبو در سه نسخه اندروید، ios و تحت وب وجود دارد. شما با یک حساب کاربری می توانید هم زمان از سه دستگاه استفاده کنید.
بسیاری از اوقات، کد تخفیف برای شب زنده دارها می گذارد که می توانید از آن استفاده کنید و کتاب ها را با تخفیف تهیه کنید.


■ یکی از امکانات جالب فیدیبو ساختن کد تخفیف با استفاده از خریدهای قبلی است‌ که‌ می توانید از آن برای خریدهای جدیدتان استفاده کنید.


۳. کتابراه


اپلیکیشن کتابراه سومین سومین اپ کتابخوان است. تعداد کتاب های آن کمتر از فیدیبو و طاقچه است. این آپ کتاب های متنی و صوتی رایگان نیز در آرشیو خود دارد‌ و هر آخر هفته یک کتاب پولی را به رایگان در اختیار کاربران قرار می دهد. این اپ کتابخانه مجازی ندارد. این اپ هم در نسخه های اندورید، ios و تحت وب ارائه شده است.