* بخشی از کتابی که مشغول نوشتن آن هستم:

خیلی از ما فکر می‌کنیم نوشتن مخصوص نویسنده ها و ادیبان است و بقیه‌‌‌ی آدم ها نباید به این قلمرو نزدیک شوند چون باید استعداد خاصی داشته باشند و خوب بنویسند. به همین دلیل است که ما از نوشتن می‌ترسیم و خودمان را از فوایدش محروم می‌کنیم. اما آیا تا به حال شده برای اینکه خوب حرف نمی‌زنید دست از حرف زدن بکشید؟
همه‌ی ما حرف می‌زنیم بدون اینکه فکر کنیم آیا استعداد حرف زدن داریم یا نه‌. نوشتن هم فرم کتابت حرف زدن است. به قول ژول سالزمن: " اگر می‌توانید حرف بزنید پس حتماً می‌توانید بنویسید. "
همه‌ی ما حرف می‌زنیم اما بعضی از ما با آموزش و تمرین سلیس‌تر صحبت می‌کنیم. فن بیانمان را بهتر می‌کنیم و سخن‌ور می‌شویم. نوشتن هم همین‌طور است. همه نوشتن را در مدرسه آموخته ایم. با تکرار و تمرین هر فردی می‌تواند بهتر و زیباتر بنویسد. البته بخشی از این ترس هم به سیستم آموزشی غلط ما در مدرسه برمی گردد. دروس ادبیات ملال‌آور، موضوعات کلیشه‌ای انشا که خلاقیت را در ما می‌کشت، همه باعث شدند بسیاری از ما از نوشتن دلزده شویم. اما نگران نباشید خوشبختانه در عصری زندگی می‌کنیم که با کمک کتاب ها، اینترنت و دوره ها می‌توانیم نسبت به آموزش صحیح خودمان اقدام کنیم.
نکته‌‌ی بعدی این است که نوشتن فقط محدود به تولید آثار ادبی مثل شعر و رمان نیست. کسی که می‌نویسد لازم نیست حتما اثر ادبی تولید کند. شما می‌توانید هر شغلی داشته باشید و از فواید نوشتن بهره ببرید. در اینجا به بعضی از کاربردهای نوشتن اشاره می‌کنم:
اگر شما مهارت نوشتن را بیاموزید می‌توانید از آن برای معرفی خود و کسب و کارتان استفاده کنید. با نوشتن می‌توانید احساسات منفی را تخلیه کنید و شادتر باشید. نوشتن یک راه خوب برای خودشناسی هم هست. با نوشتن می‌توانید بخش های عمقی تر وجودتان را بشناسید‌. نوشتن می‌تواند به عنوان یک مشاور دلسوز در کنار شما باشد و راه حل های مناسب و خلاقانه به شما ارائه کند.