از این تمرین ساده تر وجود ندارد. فقط کافیست ساعت شنی خود را برگردانید و به مدت پنج دقیقه هر کلمه ای را که به ذهنتان می رسد، بنویسید.مهم نیست که این کلمات به هم ارتباط دارند یا نه.فکر نکنید.فقط به سرعت بنویسید.در پایان کار شگفت زده خواهید شد.انگار تمام چیزهایی که ذهنتان را مشغول کرده،تمام نگرانی ها،کارها،افکار و احساساتتان در قالب کلمات روی کاغذ ظاهر می شود.بعد از انجام این تمرین احساس سبکی و راحتی خواهید کرد.

می توانید زمان هایی که ایده ای برای نوشتن ندارید، از این تمرین استفاده کنید، چون تمرین خیلی ساده و سرگرم کننده ای ست، فقط کافی ست هر کلمه ای را که به ذهنتان خطور می کند، بنویسید‌. بعد از هر کلمه یک خط تیره بگذارید و کلمه بعدی را بنویسید. معمولاً بعد از انجام این تمرین ایده ای برای نوشتن هم به ذهنتان خواهد رسید.

بعد از گذشت مدتی متوجه می شوید که کلمات بیشتری به ذهنتان می رسد و دایره لغتتان هم گسترده تر  می شود. همین طور این تمرین باعث می شود ترکیبات جدیدی از کلمات در ذهنتان ساخته شود‌. اگر دفتری را به این تمرین اختصاص دهید، بعد از مدتی با ورق زدن و مرور کردن آن می توانید به حس و حال آن روزهایتان پی ببرید.

می توانید هر روز یکی از پنج دقیقه هایتان را به این تمرین اختصاص دهید.مطمئن هستم از انجام تمرین کلمه نویسی لذت زیادی خواهید برد.عکس یکی از تمرین هایی که خودم انجام داده ام را برایتان می گذارم. 

اگر شما هم این تمرین را انجام‌ دادید،در قسمت دیدگاه ها تمرین خود را بنویسید.

اگر می خواهید با تمرین پنج دقیقه آشنا شوید اینجا را ببینید:

تمرین پنج تا پنج دقیقه