آیا داشتن یک وبلاگ تاثیر دارد؟ این سوالی است که قرار است در این مطلب بدان بپردازیم. البته پاسخ کوتاه این سوال احتمالاً برایتان واضح است: بله، شما باید وبلاگ داشته باشید. اما داشتن یک وبلاگ چه ضرورتی دارد، شما به عنوان یک نویسنده با چه چالش‌هایی روبرو هستید و چگونه باید این چالش‌ها را پشت سر بگذارید؟ در ادامه جواب تمام این سوال‌ها را به شما می‌دهیم.

وبلاگ‌نویسی تاثیر بسیاری بر روی سئوی وب‌سایت شما دارد!

اضافه کردن محتوا به صورت دائمی، یک بخش ضروری از هر استراتژیِ سئویی است. با تولید محتوا شما می‌توانید در کلمات کلیدی جدید و همینطور کلمات کلیدی فعلی خود جایگاه بهتری را کسب کنید. چرا؟ چون وبلاگ‌نویسی مداوم باعث می‌شود که گوگل، وب‌سایت شما را به عنوان یک منبع فعال، زنده و مرتبط شناسایی کند و این موضوع مطمئناً در رتبۀ سایت شما تاثیر خواهد داشت.

در یک کلام، هر چقدر که وبلاگ شما آپدیت‌های بیشتری داشته باشد، شانس شما برای پیشی گرفتن از رقبایتان در جستجو‌های گوگل بیشتر می‌شود.

وبلاگ‌نویسی یک راهکار عالی بازاریابی است!

وبلاگ یک ابزار عالی بازاریابی برای هر وب‌سایتی محسوب می‌شود. از طریق وبلاگ، شما می‌توانید به خوانندگان دربارۀ برند، محصولات و خدمات خود بگویید.

همچنین با ارائۀ آموزش‌ها و راهکارهای مختلف در وبلاگ خود، می‌توانید اعتماد مشتریان و خوانندگان را بدست آورید و جدیدترین اخبار، برنامه‌ها و ایده‌های کاری برندتان را با آنها در میان بگذارید. با نوشتن مطالب با کیفیت و مدیریت خوب، وبلاگ شما به راحتی می‌تواند تبدیل به آن دلیلی شود تا کاربران دوباره به وب‌سایت شما سر می‌زنند. علاوه بر این‌ها، شما می‌توانید از طریق بخش نظرات وبلاگ خود با مخاطبان در ارتباط باشید.

وبلاگ‌نویسی می‌تواند لذت‌بخش باشد!

‌مساله آخر که فکر می‌کنم بسیار حائز اهمیت است، لذت وبلاگ‌نویسی است. همانطور که گفتیم نوشتن خوب یک کار به شدت خلّاقانه است. بنابراین اگر برای آن وقت بگذارید و مطالبی با کیفیت را در زمینۀ کاری خود تولید کنید، مطمئناً از فرآیند انجام اینکار لذت خواهید برد. به علاوه، از آنجایی که بعضی مواقع لازم است برای نوشتن یک مطلب معتبر، تحقیقاتی را در زمینۀ کاری خود انجام دهید، وبلاگ‌نویسی می‌تواند باعث افزایش معلومات خود شما هم بشود.

با این حساب، پیشنهاد من به شما این است که: با عشق وبلاگ‌نویسی کنید!

نتیجه‌گیری: وبلاگ‌ داشتن یا نداشتن؟

باز هم می‌گویم: شما باید برای وب‌سایت خود یک وبلاگ داشته باشید و حداقل هر از چند گاهی یک مطلب جدید منتشر کنید. چرا؟ چون وبلاگ‌نویسی هم برای سئو عالی است و هم در بازاریابی شما و کسب اعتماد مشتریان تاثیر بسزایی خواهد داشت. به علاوه، اگر کمی چاشنی عشق به مطالب خود اضافه کنید، حتی خودتان هم از وبلاگ‌نویسی لذت خواهید برد.

این مطلب جنبه آموزشی دارد و برای مدیر وب‌سایت ایجاد شده. به همین دلیل، در موتورهای جستجو شناسایی (index) نخواهد شد.