یکی از ژانرهای مورد علاقه من برای مطالعه، کتاب های معمایی و جنایی است. خواندن این کتاب ها ذهنم را به چالش می کشد و تلاش برای حل معما برایم جالب و سرگرم کننده است.مواقعی هم که از نظر روحی شرایط مساعدی ندارم، خواندن این نوع کتاب ها باعث می شود از فکر کردن به شرایط نامطلوب رها شوم و کمی احساس آرامش کنم.

اخیراً کتاب " مرگ خانم وستاوی" را خواندم. کتاب جالبی بود و اگر به کتاب های معمایی علاقمند هستید، توصیه می کنم آن را بخوانید.داستان درباره دختری به نام " هال" است که با مادرش زندگی می کرده، سه سال قبل مادرش در تصادف اتوموبیل کشته می شود و هال در ۱۸ سالگی تنها می شود. مادرش هیچگاه به او نگفته پدرش کیست و درباره کودکی و خانواده اش هم به هال چیزی نگفته.

مادر هال در اسکله غرفه ای داشت که در آن به گرفتن فال تاروت مشغول بود و از این راه کسب درآمد می کرد، بعد از مرگ مادر، هال که این کار را خوب بلد است در اسکله مشغول به کار می شود. نه هال و نه مادرش به تاروت به عنوان یک راه پیشگویی اعتقاد ندارند بلکه از آن برای یافتن راه حل مشکلات استفاده می کنند.

 هال مشکلات مالی فراوان دارد و همیشه در فقر بوده و فقدان خانواده را با تمام وجود حس می کند. روزی نامه ای دریافت می کند که در آن نامه او وارث خانم وستاوی معرفی شده. هال که هیچ خویشاوندی ندارد متعجب می شود و از اینجا به بعد درگیر ماجرایی می شود که کل زندگیش را تحت تأثیر قرار می دهد.

روند داستان کمی کند است اما قلم نویسنده بسیار شیوا و جذاب است و مترجم هم به خوبی از پس ترجمه کتاب برآمده. در این کتاب علاوه بر ماجرای اصلی نکاتی در مورد خانواده، ویژگی های مثبت و منفی اخلاقی افراد و اعتقادات و باورها بیان می شود.

 اگر دوست دارید که یک رمان معمایی جذاب که هر لحظه شما را غافلگیر می کند بخوانید پیشنهاد من به شما رمان مرگ خانم وستاوی است.

نام کتاب: مرگ خانم وستاوی

مترجم: زهرا هدایتی

ناشر: نشر نون

لینک خرید کتاب در فیدیبو

لینک خرید کتاب در دیجی کالا