امروز می‌خواهم در مورد کارگاه تولید محتوای استاد شاهین کلانتری برایتان بگویم. من در شش دوره از این کارگاه شرکت داشتم. البته بهتر است بگویم هفت دوره‌. چون در کارگاه بداهه‌نویسی هم که قبل از کارگاه تولید محتوا و به‌نوعی جرقه‌ی برگزاری این کارگاه‌ها بودشرکت داشتم. باید اعتراف کنم که با تردید زیادی در کارگاه بداهه‌نویسی ثبت نام کردم. آن زمان تازه شروع به جدی نوشتن کرده بودم و مطمئن نبودم که آیا این کارگاه برای من مفید خواهد بود یا نه. اما انگار کسی در درونم می‌گفت باید شرکت کنی. پس دل به دریا زدم و ثبت نام کردم. این تصمیم، یکی از بهترین تصمیم‌هایی بود که در یک سال اخیر گرفتم و بابت آن خیلی خوشحالم. چون این کارگاه تأثیر زیادی روی زندگی من گذاشت. تمرین‌هایی که در این کارگاه انجام شد و جو دوستانه و صمیمی آن، حال مرا خیلی بهار کرد. آن زمان غم از دست دادن مادربزرگم بسیار تازه بود. با نوشتن درباره‌ی غمم تا حد زیادی سبک شدم. نمی‌گویم غمم کم شد، نه این غم تا ابد با من خواهد بود اما تحمل آن راحت‌تر شد.

 در این کارگاه با قالبی از نوشتن به اسم کاریکلماتور آشنا شدم و از آن روز تا به الان، دائم در حال نوشتن کاریکلماتور هستم. اگر پیج اینستاگرام مرا دیده باشید، حتماً با این نوع از نوشتن آشنا هستید. شرکت در این کارگاه باعث شد ترسم از نوشتن بریزد. با اینکه تازه در این راه قدم برداشته بودم، از پس انجام تمرینات برمی‌آمدم و حس و حال خیلی خوبی را تجربه کردم. نتیجه‌ی این کارگاه به‌قدری خوب بود که استاد کلانتری قول دادند در‌مورد برگزاری کارگاهی به این سبک فکر کنند. و مدتی بعد از آن بود که کارگاه اول تولید محتوا برگزار شد و هر ماه ادامه پیدا کرد.


شرکت در این کارگاه‌ها مرا با قالب‌های جالب و متفاوتی از نوشتن آشنا کرد‌. تمرین‌های متنوع کارگاه مثب تمرین‌هایی که در یک باشگاه ورزشی انجام می شود، به‌تدریج عضلات نویسندگی‌ام را تقویت کرد. ادعا نمی‌کنم که خوب می‌نویسم اما می‌دانم که در طی این چند ماه خیلی رشد کرده‌ام. من تا قبل از برگزاری این کارگاه اصلاً با قالب کاریکلماتور آشنا نبودم. حتی کتاب قلبم را با قلبت میزان می‌کنم که مجموعه‌ی کاریکلماتورهای پرویز شاپور است، در کتابخانه‌ام داشتم اما حتی لای آن را هم باز نکرده بودم. من به نوشتن کاریکلماتور علاقمند شدم و بازخوردی هم که از دوستان و استاد کلانتری گرفتم، خیلی مثبت بود و باعث شد همچنان نوشتن کاریکلماتور را با جدیت ادامه دهم. هر جلسه از این کارگاه سه ساعت و شاید هم کمی بیشتر زمان می‌برد اما به‌قدری این ساعت‌ها هیجان‌انگیز و لذت‌بخش است که اصلاً متوجه‌ی گذشت زمان نمی‌شوم و گاهی دلم می‌خواهد بازهم کارگاه ادامه داشته باشد. نکته‌ی جالب اینکه بعد از برگزاری جلسه‌ی کارگاه این میل به نوشتن در من بیشتر می‌شود و خیلی بیشتر از روزهای عادی می‌نویسم.


کارگاه تولید محتوا به دلخوشی این روزهای من تبدیل شده. تمام هفته را انتظار می‌کشم تا بتوانم سه ساعت لذت‌بخش را در کارگاه سپری کنم. در این مدت بارها پیش‌ آمده که بیمار باشم اما حتی یک بار هم جلسه‌ای را از دست ندادم و همیشه سر وقت آنلاین شدم. به‌قدری این سه ساعت برایم مهم و ارزشمند است که حاضر نیستم به هیچ قیمتی آن را از دست بدهم.

در هر جلسه از این کارگاه ده تمرین انجام می‌دهیم و همزمان با هم می‌نویسیم. درنتیجه در پایان هر جلسه، تعداد زیادی متن تولید می‌شود که می‌توانیم آنها را منتشر هم بکنیم. این کارگاه باعث شد من سریع‌تر رشد کنم، راحت‌تر بنویسم، با کتاب‌های جالب و متفاوتی آشنا شوم و خودم را بهتر بشناسم. به نظر من حتی اگر شما دغدغه‌ی نوشتن و تولید محتوا هم نداشته باشید، باز هم شرکت در این کارگاه برایتان مفید است چون تمرین‌ها باعث می‌شوند خودتان را بهتر ببینید و بشناسید. اهدافتان شفاف‌تر می‌شود و بهتر برنامه‌ریزی می‌کنید. یکی دیگر از فواید این کارگاه آشنایی با دوستان نازنینی است که هم فکر و هم‌دغدغه‌ی من هستند و کار مرا حمایت می‌کنند. هزینه‌ی شرکت در این کارگاه شاید از خرید یک وعده‌ی ناهار هم کمتر باشد اما دستاورد آن بسیار بزرگ و ارزشمند است و زندگی شما را متحول می‌کند. علاوه بر تمام این موارد، استاد کلانتری همیشه در کنار شاگردانش حضور دارد. محتواهای منتشر شده را بررسی می‌کند و با دلسوزی تمام راهنمایی می‌کند. شبیه به پشتیبانی و حمایت ایشان را من در هیچ دوره‌ی آموزشی دیگری ندیده‌ام. بعد از سال‌ها در دوره‌ای شرکت کردم که از همه جهت از آن رضایت دارم و دوست دارم همیشه ادامه پیدا کند.


** من تضمین می‌کنم که اگر در یک دوره از این کارگاه شرکت کنید مشتری دائم آن خواهید شد. اگر شما هم تمایل دارید با تخفیف ویژه در دوره‌ی نهم کارگاه تولید محتوا شرکت کنید، روی لینک زیر کلیک کنید:

ثبت نام در نهمین کارگاه محتوا