وبلاگ

معرفی «فصل‌نامه‌ی آفرینندگان»

معرفی «فصل‌نامه‌ی آفرینندگان»

با فصل‌نامه‌ی آفرینندگان از طریق آقای رضایی گماری آشنا شدم. شهریورماه سال گذشته، آقای رضایی به من پیام دادند: «برای شماره‌ی جدید فصل‌نامه‌ی آفرینندگان، منتظر ارسال آثار ارزش‌مند شما در زمینه‌ی کاریکلماتور هستم». بی‌اغراق خیلی ذوق‌زده شدم.
خانم نویسنده|برای چه کسی می‌نویسم؟

خانم نویسنده|برای چه کسی می‌نویسم؟

خانم نویسنده دیروز پستی در یکی از پیج‌های آموزش نویسندگی دید با این عنوان: «نوشتن برای خواننده». در کپشن نوشته شده بود: «خیلی وقت‌ها از زبان نویسنده‌ها می‌شنویم که می‌گن براشون مهم نیست که خواننده‌هاشون کم باشن و فقط برای برای خودشون و ذات هنر می‌نویسن. الان دیگه این دیدگاه، گرفتن ژست نخ‌نمایی شده!
چرا می‌نویسم؟|مقابله با حوادث تلخ

چرا می‌نویسم؟|مقابله با حوادث تلخ

«مامانی تموم کرد. بدبخت شدیم.» این پیامی بود که برادرم در ساعت ۷:۴۵ دقیقه روز چهارشنبه سیزدهم اسفندماه سال ۱۳۹۹ برایم فرستاد. فوت ناگهانی مادربزرگم بدون هیچ بیماری زمینه‌ای قبلی، شوک بزرگی به من وارد کرد.
چگونه ایده‌یابی برای نوشتن را آسان‌تر کنیم؟

چگونه ایده‌یابی برای نوشتن را آسان‌تر کنیم؟

شما جز کدام گروه هستید؟ گروهی که منتظر می‌مانند تا ایده‌‌ی درخشانی به ذهن‌شان خطور کند تا آن را بنویسند یا همواره می‌نویسید، هرچند که ایده‌‌ی مهمی نداشته باشید؟ اگر نوشتن برای شما جدی است، باید جز گروه دوم باشید. اگر به انتظار ایده بمانید ممکن است سالی یک بار بنویسید و این شما را به جایی نخواهد رساند. نویسنده باید همواره در حال نوشتن باشد.
چرا می‌نویسم؟|درد دل کردن

چرا می‌نویسم؟|درد دل کردن

شما وقتی در زندگی با مشکلی مواجه می‌شوید یا از چیزی خشمگین می‌شود یا احساس اندوه می‌کنید، با چه کسی درددل می‌کنید؟ (همین ابتدای یادداشت بگویم که این ترکیب «درد دل» است نه «دردودل»! تو را به جان هر کسی که دوست دارید ننویسید دردودل.
چرا می‌نویسم؟|عشق به لوازم تحریر

چرا می‌نویسم؟|عشق به لوازم تحریر

شما یادتان نمی‌آید اما زمان ما دهه‌ی شصتی‌ها پیدا کردن لوازم‌تحریر زیبا و فانتزی کار بسیار سختی بود. اکثر دفترها ساده بودند. یادم هست دوران راهنمایی که بودم، آن‌قدر گشتم تا بالاخره چند دفتر زیبا با عکس میکی‌موس پیدا کردم. دفترهایم رنگ‌های درخشانی داشتند و تصویر روی جلد هر کدام متفاوت بود. حس نوشتن در آن‌ها هم فرق می‌کرد. انگار با لذت و شادی بیشتری می‌نوشتم.
خانم نویسنده|لذت تکرار

خانم نویسنده|لذت تکرار

وقتی خانم نویسنده بچه بود، عادت داشت کتاب‌های مورد علاقه‌اش را چندین بار بخواند. از این کار نه‌تنها خسته نمی‌شد، بلکه هر بار بیشتر لذت می‌برد. هر دفعه که کتاب را می‌خواند جنبه‌های تازه‌ای از نوشته را درک می‌کرد. متوجه‌ی نکاتی می‌شد که قبلن آن‌ها را نفهمیده بود. بعضی از کتاب‌ها را آن‌قدر خوانده بود
روزنوشت‌های من
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...

ارتباط با من

می توانید با من از طریق ایمیل یا دایرکت اینستاگرام در ارتباط باشید.

mitra.jajarmi@yahoo.com